Актуелно

Искључен из саобраћаја због насилничке вожње

30.05.2026.
ПУ Ниш

Припадници Министарства унутрашњих послова у Нишу искључили су из саобраћаја петнаестогодишњег младића из овог града због насилничке вожње који је, возећи мотоцикл „јамаха“, више пута узастопно прошао на црвено светло семафора у интервалу од 10 минута.

Он је, ноћас у Нишу, најпре одбио да се заустави на знак саобраћајне полиције, а онда почео да бежи не зауставивши се на више семафора на којима му је пролаз био забрањен.

Полиција га је потом сустигла и зауставила, када је утврђено да је мотоциклом управљао без издате возачке дозволе и без заштитне кациге. 

Против њега су због насилничке вожње и осталих прекршаја поднете одговарајуће прекршајне пријаве.

Апелујемо на све возаче да доследно поштују саобраћајне прописе и саобраћајну сигнализацију, да не управљају возилима уколико немају издату возачку дозволу, а на возаче мотоцикала да користе заштитну опрему, јер тако чувају свој и животе других учесника у саобраћају.