Актуелно

Злоупотреба службеног положаја

02.06.2026.
МУП

Припадници Министарства унутрашњих послова, Сектора унутрашње контроле, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, ухапсили су полицијске службенике ПУ за град Београд Б. М. (1985) и Н. К. (1990) због постојања основа сумње да су извршили кривично дело злоупотреба службеног положаја. 

Они се сумњиче да су, свесно и са умишљајем, поступили супротно законима и интерним актима Министарства унутрашњих послова којима се уређују безбедносне провере и одредбама Правилника о просторно-техничким условима за безбедно смештање и чување оружја и муниције и на тај начин омогућили једном грађанину поновну набавку више комада ватреног оружја, као и одобрење за поновно издавање колекционарске дозволе, а коме у претходном периоду нису одобрене због постојања безбедносних сметњи.  

Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и, уз кривичну пријаву, биће приведени надлежном тужилаштву.