Актуелно

Дачић: Сви који су допринели привођењу петоро Срба У Грачаници биће гоњени и санкционисани

19.05.2026.
Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да ће сва лица, која су својим чињењем допринела привођењу петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије, бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије...

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да ће сва лица, која су својим чињењем допринела привођењу петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије, бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије.

“Поводом противправног и неоснованог привођења петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије од стране Привремених институција самоуправе у Приштини, Министарство унутрашњих послова Републике Србије саопштава да ће сва лица која су својим чињењем допринела овом привођењу бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије.

Министарство унутрашњих послова Републике Србије одлучно је у намери да сви одговорни за овај антисрпски чин буду третирани најстроже у складу са законима Републике Србије”, изјавио је министар Дачић.