Актуелно

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину

02.08.2025.
Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао је данас Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину и поручио да ће се у наредном периоду наставити са улагањем у полицију и ватрогасце-спасиоце, похваливши њихов рад на свему што у овим данима раде за Србију...
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао је данас Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Неготину и поручио да ће се у наредном периоду наставити са улагањем у полицију и ватрогасце-спасиоце, похваливши њихов рад на свему што у овим данима раде за Србију.

„Обишао сам данас Полицијску станицу у Неготину и објекат Сектора за ванредне ситуације, анализирали смо и стање безбедности и уопште све аспекте у надлежности Министарства унутрашњих послова. Могу да изразим похвале за рад Полицијске станице у Неготину“, поручио је министар Дачић, додавши и да ће се у наредном периоду предузети потребне активности како би се попунила сва планирана радна места, у циљу постизања још бољег рада полиције и довољног броја припадника који ће моћи да одговоре свим задацима.

Министар Дачић је оценио стање безбедности на територији Неготина стабилним, истакавши да су постигнути значајни резултати када је реч о борби против криминала.

„Овде нема нарушавања јавног реда и мира. Када је реч о борби против криминала постигнути су значајни резултати. Овде смо у овом објекту који је квалитетан, који је новијег датума и где постоје сви услови за рад. Када је реч о управним пословима, велики број људи када дође из иностранства током летњег периода има захтеве који се тичу издавања личних докумената“, рекао је министар Дачић.

Министар је нагласио да ће се улагати и у још боље опремање припадника Сектора за ванредне ситуације који и сада предано раде на гашењу пожара.

„Приликом наше посете активна су и два пожара овде на овој територији. Такође и њима недостаје људство. Наш задатак је у наредном периоду попуњавање свих недостајућих места и боље опремање наших јединица, било да је реч о полицији, било да је реч о ватрогасцима-спасиоцима, за све задатке који нас чекају у наредном периоду“, објаснио је министар Дачић.

Такође, министар је истакао да је због близине државне границе полиција на опрезу због могућности ирегуларних миграција.

„Овде је близу и државна граница, што значи да увек морамо бити спремни на илегални прелазак граница, на ирегуларне мигранте. Ситуација која је била пре пар година сада је значајно побољшана, али и даље та опасност прети“, рекао је министар, похваливши још једном све што полиција и ватрогасци-спасиоци раде у овим данима за Србију.