Aktuelno

Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena

06.01.2026.
Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut i ministar unitrašnjih poslova Ivica Dačić posetili su večeras Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova povodom obilnih padavina i nevremena koje je zahvatilo veći deo teritorije Republike Srbije.
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena
Dačić i Macut posetili Sektor za vanredne situacije povodom obilnih padavina i nevremena

Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut i ministar unitrašnjih poslova Ivica Dačić posetili su večeras Sektor za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova povodom obilnih padavina i nevremena koje je zahvatilo veći deo teritorije Republike Srbije.

Tokom posete premijer se upoznao sa aktuelnom situacijom na terenu, merama koje su nadležni organi preduzeli, kao i dalјim planovima u cilјu zaštite života i imovine građana. Poseban akcenat stavlјen je na koordinaciju svih službi, preventivne aktivnosti i spremnost sistema za reagovanje u vanrednim okolnostima.

Predsednik Vlade Macut je istakao da Vlada Republike Srbije kontinuirano prati situaciju i da je u stalnom kontaktu sa svim relevantnim institucijama, lokalnim samoupravama i službama za vanredne situacije. Svi raspoloživi kapaciteti države su u punoj pripravnosti kako bi se obezbedila pravovremena i efikasna pomoć građanima u ugroženim područjima.

Premijer Macut je uputio apel građanima da se pridržavaju preporuka nadležnih službi i da prate zvanična obaveštenja, naglasivši da će država preduzeti sve neophodne mere kako bi se posledice nevremena ublažile i situacija u potpunosti stavila pod kontrolu.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić naglasio je da su iskorišćeni svi kapaciteti Sektora za vanredne situacije kako bi se obezbedila veća sigurnost građana u svim ugroženim područjima na teritoriji Republike Srbije. 

On je dodao da je Operativni centar Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova u stalnoj komunikaciji sa Javnim vodoprivrednim preduzećem "Srbijavode", Republičkim hidrometeorološkim zavodom i Javnim preduzećem "Putevi Srbije", a sve u cilјu zaštite života i imovine građana. 

Dačić je podsetio i da je Ministarstvo unutrašnjih poslova, u poslednja dva dana, uputilo jedno SMS upozorenja građanima zbog vremenskih neprilika na teritoriji čitave zemlјe.